Home Nie daj się alergii Alergiku, uprzedź wiosnę!

Katalog


Alergiku, uprzedź wiosnę! PDF Print Email
Wpisany przez Ewa Kuchta   
15 MARCH 2011

 

Śniegi stopniały, wzrasta temperatura, idzie wiosna. Słońce grzeje dłużej. Wiosną cała przyroda budzi się do życia. Mamy więcej energii, jesteśmy radośni i uśmiechnięci. To, co sprawia, że widzimy więcej pozytywów może jednak przysporzyć sporo kłopotów alergikom.

 


Ta pora roku jest niezwykle problematyczna i uciążliwa, zwłaszcza dla osób uczulonych na pyłki drzew, traw i kwiatów. Co więcej, mieszkania są nadal ogrzewane i występuje spora różnica temperatur pomiędzy wilgotnym powietrzem na zewnątrz a suchym wewnątrz naszych domów. Alergicy uczuleni na roztocze kurzu domowego odczuwają jeszcze pozimowy dyskomfort z powodu alergicznego nieżytu nosa spowodowanego przebywaniem w domu w otoczeniu suchego powietrza nasyconego kuleczkami kałowymi roztoczy. Naturalne jest, że na świeżym powietrzu chciałoby się znaleźć ukojenie i odpoczynek.


Właśnie wiosną społeczność alergików narażona jest na dolegliwości alergicznego nieżytu nosa. Ta dokuczliwość nie pozwala w pełni radować się tą porą roku. Często dochodzą do tego również przeziębienia i zamiast cieszyć się wspólnymi spacerami po parku z bliskimi, alergicy siedzą w domu z paczką chusteczek higienicznych, z załzawionymi oczami, kaszląc i prychając co chwila.


Niech w tym roku scenariusz będzie inny. Uprzedźmy wiosnę - odwiedźmy lekarza zanim pojawią się pierwsze objawy alergii. Nie warto czekać, bo objawy przyjdą na pewno. A co możemy zrobić? W czym pomoże lekarz?


Na te pytania odpowiada w wywiadzie dr Witold Caban - specjalista pulmonolog, alergolog, Reprezentant Środowiska Medycznego programu "Mój alergolog" prowadzonym przez videoportal JaAlergik.pl. Jednym z rozwiązań jest odczulanie. Odczulanie na kurz i roztocza można podjąć o każdej porze roku. Natomiast jeśli chodzi o pyłki, np. traw czy drzew, należy rozpocząć odpowiednio wcześniej - przed sezonem pylenia, tak aby „dojść” do dawki optymalnej przed początkiem okresu pylenia. Czyli teraz jest ostateczny czas, aby podjąć odczulanie.


Zobacz więcej: http://www.jaalergik.pl/porozmawiajmy-o-alergii-odczulanie_aktualnosci-tresc_100.htmlU małych dzieci też można stosować odczulanie, ale w innej formie niż u dorosłych. Jednak rodzice małych alergików często zastanawiają się nad tym, czy odczulanie jest w tej sytuacji najlepszym wyjściem. Zadają też sobie pytanie, czy dziecko nie jest zbyt małe, by poddać się tej metodzie. W filmie alergolog dr Zygmunt Nowacki wyjaśnia, w jakim wieku można zacząć odczulanie małego alergika i jakie korzyści przyniesie zastosowanie metody.

 

Zobacz więcej:

http://www.jaalergik.pl/kiedy-mozna-poddac-dziecko-odczulaniu_porady-tresc_94.html

 

 

 

 

Ewa Kuchta
Redakcja portalu www.jaalergik.pl

 

Artykuł zamieszczony w ramach akcji informacyjnej „Nie daj się alergii”.

Więcej na temat akcji:

www.jaalergik.pl/akcja_strona_101.html

 
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości