Home Edukacja Edukacja Warsztaty wiedzy o zdrowiu

Katalog


Warsztaty wiedzy o zdrowiu PDF Print Email
Wpisany przez Beata Krzemińska   
15 MARCH 2012

Wojewódzki etap II Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu już 23 i 29 marca. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w dwóch pierwszych etapach zmagań w piątek i sobotę (16-17 marca) wezmą udział w warsztatach edukacyjnych w Collegium Medicum oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy.


Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat:

  • funkcjonowania organizmu człowieka,
  • zasad prawidłowego żywienia, wypoczynku i higieny,
  • profilaktyki chorób cywilizacyjnych, społecznych  i zakaźnych,
  • promocji zdrowego stylu życia.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są m.in.: VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu, Collegium Medicum im. dr L. Rydygiera w Bydgoszczy, Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Partnerami konkursu są samorządy powiatowe, których zadaniem była organizacja drugiego etapu rywalizacji.

W pierwszym, szkolnym etapie konkursu, który odbył się 4 stycznia z 26 zadaniami na temat funkcjonowania i dbania o ludzki organizm zmagało się prawie 2,5 tysiąca uczniów.  W etapie powiatowym, który odbył się 7 lutego w kilkunastu miejscowościach regionu wzięło udział 142 uczniów z 76 szkół. Do trzeciego, wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowały się 52 osoby (lista tutaj).

W piątek i sobotę (16-17 marca) uczestnicy konkursu wezmą udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych przygotowujących do wojewódzkiego etapu zmagań. W piątek zajęcia odbędą się w Zakładzie Fizjologii Człowieka Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (ul. Karłowicza, początek o godzinie 8.30), a ich tematem będą miedzy innymi rytmy biologiczne człowieka oraz zagadnienia psychologiczne. W sobotę warsztaty odbędą się w Centrum Onkologii w Bydgoszczy (godzina 9.30) i będą poświęcone między innymi profilaktyce nowotworów.

Podzielony na dwa etapy finał konkursu odbędzie się 23 marca (część pisemna) i 29 marca (część ustna). W części ustnej (29 marca) rywalizować będzie 10 uczniów, którzy najlepiej poradzą sobie z testem.Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości