Home Edukacja Edukacja Rozmawiamy o dzieciach – Instytut Babyradio.pl

Katalog


Rozmawiamy o dzieciach – Instytut Babyradio.pl PDF Print Email
Wpisany przez Instytut Babyradio   
04 APRIL 2012

Żywienie noworodków i niemowlaków będzie tematem pierwszego spotkania online zorganizowanego przez Instytut Babyradio.pl. 11 kwietnia od godziny 12:00 do 13:30 przy swoich komputerach w domu i w pracy będą mogli usiąść rodzice i zadać pytania ekspertom, którzy na bieżąco będą na nie odpowiadali.


Instytut Babyradio.pl to platforma wymiany informacji i doświadczeń. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób mających, planujących, bądź spodziewających się dziecka. Celem jest umożliwienie kontaktu z ekspertami z różnych dziedzin oraz znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. wychowania i opieki nad dziećmi. W ramach Instytutu Babyradio.pl planowane są cykliczne spotkania online, seminaria oraz warsztaty.
- Obecnie mamy dostęp do wielu informacji dotyczących opieki i wychowania dzieci. Niestety zdarza się, że przyszłe i młode matki częściej korzystają z porad dostępnych na różnych forach internetowych, aniżeli z porad lekarzy - przedstawia ideę Instytutu Małgorzata Orłowska, koordynator projektu. - Mając świadomość, że bycie rodzicem nie jest łatwe, a ilość obowiązków związanych z opieką nad dzieckiem sprawia, że nie możemy skorzystać z wielu ofert proponowanych rodzicom, uruchomiliśmy platformę wymiany informacji pomiędzy ekspertami, a  rodzicami. Naszym celem jest umożliwienie przyszłym i obecnym rodzicom uzyskanie informacji na nurtujące ich pytania bądź wątpliwości.

Przy okazji spotkań, bez wychodzenia z domu czy pracy, będzie można zadać pytania zaproszonym specjalistom z danej dziedziny (m.in. położnictwo, pediatria, ginekologia, ortopedia, itd). Będzie można podzielić się problemami i wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami spotkań w sieci. W jednym miejscu zadadzą Państwo pytanie konkretnemu ekspertowi i natychmiast uzyskają na nie odpowiedź. Spotkania będą wirtualne, ale problemy na nich poruszane jak najbardziej realne i rzeczywiste. Udział w nich będą mogły wziąć wszystkie osoby zainteresowane daną tematyką po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu się na stronie Instytut.Babyradio.pl.

Podczas pierwszego spotkania on-line stronę specjalistów reprezentować będą:
Dorota Postaremczak – położna, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu
Ewa Masełkowska-Stępnik – Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny IBCLC
Beata Ślebzak-Cebula – doradca żywieniowy, Dziecięce Centrum Dietetyczne
Małgorzata Gierada-Radoń – położna, Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią

Spotkanie honorowym patronatem objął Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

W kolejnych tygodniach, w każdą środę w południe przez półtorej godziny, odbywać się będą spotkania o następującej tematyce:
18 kwietnia 2012 - Pielęgnacja noworodków i niemowlaków
25 kwietnia 2012 - Ciąża i poród – jak to przeżyć
9 maja 2012 - Moje dziecko ma „alergię”
16 maja 2012 - Ochroń swoje dziecko przed słońcem

 
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości