Home Konkursy Konkurs Konkurs fotograficzny „Domownicy” trwa do końca czerwca

Katalog


Konkurs fotograficzny „Domownicy” trwa do końca czerwca PDF Print Email

Pokaż wsparcie, które dają Ci bliscy i dom w zmaganiach z chorobą nowotworową. Konkurs fotograficzny „Domownicy” trwa do końca czerwca – czekamy na Twoje prace.


Jeszcze do końca czerwca br. można wziąć udział w konkursie fotograficznym „Domownicy”, którego celem jest pokazanie roli domu i wsparcia bliskich w życiu osoby zmagającej się z nowotworem. Konkurs organizowany jest w ramach akcji edukacyjnej „Domownicy - mój dom, moja siła” przez Polskie Towarzystwo Stomijne „ POL-ILKO”.


 

Przedstawienie roli domu w życiu osób chorych i ich bliskich jest kluczowym elementem konkursu fotograficznego „Domownicy – mój dom, moja siła”. Każda osoba – niezależnie od tego, czy sama boryka się z chorobą nowotworową, czy ktoś z najbliższych znajduje się w gronie chorych – może przesłać zdjęcie, obrazujące rożne wymiary i znaczenie „domu” w życiu i walce z chorobą. Zgromadzone podczas konkursu zdjęcia zostaną zaprezentowane podczas wystawy oraz wydane w specjalnym albumie „Domownicy”. Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO jeszcze do końca czerwca br. czeka na prace konkursowe.


– Wsparcie rodziny i przyjaciół pomaga chorym lepiej znosić leczenie, szybciej wracać do formy, a także adaptować się do sytuacji stresowych. Obecność rodziny, jej bliskość pozwala podtrzymywać nadzieję i wiarę w sens leczenia i życia w ogóle, daje poczucie przynależności i więzi, co sprawia, że chorzy czują się bezpiecznie, swobodnie, mogą realizować swoje potrzeby. Nawet jeśli dom nie ma dla nas takiego znaczenia, możemy szukać opieki i wsparcia w najbliższej społeczności, wśród sąsiadów. Wsparcie najbliższych – rodziny, przyjaciół, sąsiadów – oraz ich miłość stanowią bardzo ważne czynniki poprawiające jakość życia pacjentów – przekonuje Elżbieta Pożarowska, psycholog i psychoterapeuta z Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.


– Dom to miejsce szczególne – źródło siły, wsparcia oraz motywacji, pozwalającej na zmierzenie się nawet z najcięższą chorobą. Poprzez konkurs fotograficzny „Domownicy – mój dom, moja siła” chcemy podkreślić tę niezwykłą rolę, a także zwrócić uwagę na konieczność zapewnienia właściwego wsparcia i podnoszenia jakości życia osób chorych na nowotwór. Jeśli motywację do walki z chorobą czerpiemy ze spotkań z najbliższymi, wykonywanej pasji, a nawet widoku z sypialnianego okna – zachęcamy do pokazania tego w formie fotografii – powiedział Andrzej Piwowarski, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO.


Konkursowe fotografie można przesyłać na adres Biura Konkursowego „Domownicy. Mój dom, moja siła”, ul. Wspólna 63b lok. 2, 00-687 Warszawa lub drogą mailową na adres e-mail: CLOAKING . Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO www.polilko.pl oraz w siedzibie Biura Konkursowego. Na uczestników konkursu czekają nagrody.


Okazją do rozpoczęcia akcji edukacyjnej przez Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO był Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego, odbywający się w marcu. W Polsce rak jelita grubego jest drugim pod względem częstości występowania nowotworem zarówno u kobiet (po raku piersi),
jak i u mężczyzn (po raku płuca)1, który co roku rozpoznawany jest u ponad 15 tys. osób2. Już od ponad 10. lat jedną z dostępnych w Polsce metod leczenia nowotworu jelita grubego jest tzw. chemioterapia doustna, która ograniczając konieczność hospitalizacji, pozwala chorym na przebywanie w domu wśród bliskich.

 

 

Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO powstało w 1987 r. w Poznaniu (stowarzyszenie powstało pod nazwą Polskie Towarzystwo Opieki nad Chorymi ze Stomią POL-ILKO, nowa nazwa funkcjonuje od 2008 roku). Obecnie posiada 20 oddziałów i kilka klubów w całej Polsce. Organizacja jest stowarzyszona w Europejskim (EOA) oraz Światowym Stowarzyszeniu Stomijnym (IOA). Podstawowym celem towarzystwa jest troska i dbanie o możliwie jak najlepsze życie osób ze stomią. W tym celu prowadzi odpowiednią politykę informacyjno- szkoleniowo-profilaktyczną. Prowadzi także działania mające na celu zapobieganie chorobom układu pokarmowego, propagowaniu terminowych badań specjalistycznych oraz promowaniu zdrowego trybu życia. Więcej informacji na stronie: http://www.polilko.pl/

 
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości