Home Publikacje Publikacje 3,4 miliona złotych od Allegrowiczów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Katalog


3,4 miliona złotych od Allegrowiczów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy PDF Print Email
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
13 MARCH 2013

3,4 miliona złotych od Allegrowiczów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Ponad 91 tysięcy wystawionych przedmiotów, 151 tysięcy ofert kupna i zebrana kwota łączna ponad 3,4 miliona złotych [UTF-8?]– to wynik tegorocznej zbiórki Allegrowiczów dla 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia, w trakcie Finału WOŚP, nowy przedmiot wystawiany był co 8 sekund. Tego dnia platforma aukcje.wosp.org.pl zanotowała ponad 8,6 miliona odsłon, a w ciągu dwóch i pół miesiąca funkcjonowania aż 30 milionów.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała fundusze na wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych dla osób starszych oraz terapię noworodków i dzieci w okresie niemowlęcym. Ostatecznie zebrana suma pieniędzy wyniosła ponad 50 milionów złotych.

 

Ogólną pulę funduszy zasiliła także kwota zebrana na aukcjach charytatywnych, które wystartowały na platformie aukcje.wosp.org.pl już na początku grudnia. Dzięki wielkiemu sercu i oddaniu użytkowników serwisu Allegro, a także przyjaciół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy użytkownicy zgromadzili łącznie ponad 3,4 miliona złotych.Wszystkim Allegrowiczom, którzy pomagali i brali aktywny udział w licytacjach bardzo dziękujemy!

 

Podziękowania na ręce Internautów składa również Jurek Owsiak.

 

Drodzy przyjaciele, 21. Finał za nami a tym samym zakończyły się aukcje Allegro, które już od wielu lat są niezwykle rozpoznawalne i kojarzone z naszymi orkiestrowymi działaniami. Pamiętam jak nieśmiało zaczynaliśmy i jak co roku mogliśmy odnotować coraz większe zainteresowanie tych, którzy wystawiali różne przedmioty, tych którzy licytowali i tych którzy bardzo często zaglądali na strony aukcyjne aby po prostu kibicować i pasjonować się wszelkimi aukcyjnymi szczegółami. A było ich blisko 90567 tysięcy. Od bardzo drobnych symbolicznych po aukcje wyróżnione, bo Fundacja pośredniczyła w dotarciu do darczyńców. A ci jak zwykle wykazali się niezwykłą wyobraźnia a w wielu przypadkach ogromną hojnością. Sam, będąc nie tylko kibicem ale także użytkownikiem z wypiekami obserwowałem to czego byłem autorem oraz to co zamierzałem zdobyć. Samo wystawianie sprawiło mi najwięcej radości i potrafię zrozumieć radość wszystkich, którzy czynili podobnie. Końcowy rezultat 3 402 686,10 złotych jak zwykle przeszedł nasze oczekiwania i po raz kolejny pozwoli zrealizować wszelkie nasze zamierzenia związane z 21. Finałem. Dziękując teraz już proszę o nas pamiętać przed 22. Finałem, aby stworzyć coś co dla was stanowić będzie wartość ważną, nie tylko materialną ale i emocjonalną, i co znajdzie się na naszych kolejnych aukcjach Allegro. Dziękuję za solidność wszystkich transakcji dziękuję za przestrzeganie wszystkich zasad. Dziękuję za wspaniała zabawę. I teraz my, zanim zabrzmią dźwięki 22. Finału, rozliczymy wszystkie pieniądze, które zgromadził tegoroczny Finał. Jego cel, dzieci i ludzi w podeszłym wieku, wyjątkowy w tym roku jest niezmiernie ważny dla nas wszystkich w myśleniu o teraźniejszości i przyszłości. Życzę pogody ducha każdego dnia, życzę słońca, zdrowia i optymizmu w każdej minucie waszego życia.

 

 

W imieniu Fundacji

 

Jurek Owsiak

 
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości