Home Artykuły Profilaktyka

Katalog


Reklama
Profilaktyka
Redukcja uderzeń gorąca już dziś!
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
03 OCTOBER 2018

Okres menopauzy wiąże się z wieloma zmianami hormonalnymi, na które trzeba się przygotować. W wyniku tych zmian, kobietom dolegają między innymi uderzenia gorąca, które znacząco przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu: utrudniają zasypianie, przychodzą bez zapowiedzi. Niestety, nie jest to problem marginalny, ponad 77% Polek uważa je za charakterystyczną dolegliwość okresu przekwitania*. Jak sobie z nimi poradzić? Wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Romuald Dębski, ginekolog i endokrynolog, ekspert portalu „Zdrowa ONA”.

Read more...
 
Probiotyki? Tak – biorę, ale nie wiem co
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
10 JULY 2018

Czy wszystkie probiotyki są skuteczne? Dlaczego należy zwracać uwagę na skład preparatu? Co to znaczy, że działanie probiotyków jest szczepozależne? Kiedy warto je stosować? Na te i wiele innych pytań odpowiadają eksperci kampanii edukacyjnej „Probiotyk – wybieram świadomie”, która właśnie ruszyła.

Read more...
 
Kolejki do diagnostyki obrazowej od początku roku znowu rosną.
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
10 JULY 2018

Kolejki do diagnostyki obrazowej od początku roku znowu rosną.
W województwie kujawsko-pomorskim pacjenci czekają na rezonans
122 dni w trybie pilnym – to ponad miesiąc dłużej niż w lutym. Minister zdrowia Łukasz Szumowski obiecuje publicznie czterokrotne skrócenie czasu oczekiwania na rezonans do końca roku

Read more...
 
POLSCY OKULIŚCI KONTRA JASKRA
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
16 FEBRUARY 2018

Druga edycja ogólnopolskiej akcji bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku jaskry

Ruszyła rejestracja gabinetów okulistycznych chcących wziąć udział w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji „Polscy okuliści kontra jaskra”, która w tym roku odbędzie się w dniach 11-17 marca. Projekt zainicjowany został i realizowany jest przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne (PTO) oraz Sekcję Jaskry PTO, przy współudziale Polskiego Związku Niewidomych. Rejestracja potrwa do 7 marca. Placówki, które zgłoszą swój udział, otrzymają od organizatorów tzw. pakiet startowy, zawierający między innymi materiały edukacyjne dla pacjentów. Lista placówek dostępna jest na stronie: www.tydzienjaskry.pto.com.pl.

Read more...
 
Zanim pójdziesz do łóżka
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
14 FEBRUARY 2018

Planujesz coś wyjątkowego na Walentynki? Kolacja przy świecach, magiczny spacer w zimowej atmosferze, a może romantyczny wyjazd tylko we dwoje? Nie pozwól, aby jakakolwiek infekcja wpłynęła na twoje samopoczucie.

Święto zakochanych to czas, który chcemy spędzić z najbliższą osobą. Wielu z nas,
już na długo przed 14 lutego ma przewidziane specjalne wydarzenia, wyjazdy, pierwsze wyznania miłosne, a może nawet oświadczyny… Niestety, czas Walentynek przypada
w okresie, kiedy chorujemy najczęściej. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, w okresie 1-22 stycznia 2018 na grypę chorowało już ponad 439 tys. osób.
To tak, jakby chorowali niemalże wszyscy mieszkańcy Gdańska lub cały Szczecin. Dodatkowo, największa liczba zachorowań na przeziębienie i grypę w Polsce, w ostatnich latach z reguły przypada właśnie w lutym, więc możemy spodziewać się, że liczba ta będzie w najbliższych dniach rosnąć.

Read more...
 
Ponad 70 proc. Polaków uważa, że rehabilitacja przeznaczona jest jedynie dla osób niepełnosprawnych ruchowo
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
14 AUGUST 2017

To wniosek z badania opinii przeprowadzonego w ramach kampanii „Otwarcie dla rehabilitacji”. Mimo, że większość dorosłych osób chociaż raz w życiu korzystało z usług rehabilitacyjnych, nadal wiele z nich nie wie, dla kogo przeznaczone są zabiegi fizjoterapeutyczne, a rehabilitację utożsamia zwykle z masażem czy gimnastyką leczniczą. Zadaniem ruszającej właśnie kampanii edukacyjnej jest obalenie wciąż funkcjonujących w tym zakresie mitów, edukowanie Polaków na temat konieczności korzystania z usług rehabilitacyjnych oraz uświadamianie potrzeby profesjonalnej pomocy.

Read more...
 
Letni dzień ze stwardnieniem rozsianym
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
17 JULY 2017

Lato dla większości z nas kojarzy się z samymi przyjemnościami i „ładowaniem akumulatorów” na kolejne pory roku. Urlopy dają możliwość korzystania z aktywności sportowych na świeżym powietrzu czy łapania witaminy D z promieni słonecznych. Okazuje się jednak, że podczas tej uwielbianej przez większość z nas pory roku mogą nasilać się dolegliwości związane ze stwardnieniem rozsianym (SM). Wszystko to za przyczyną wzrostu temperatury powietrza, który potęguje zmęczenie i zagraża pojawieniem się kolejnych rzutów choroby.

Read more...
 
Pierwsza pomoc w leczeniu infekcji intymnych
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
02 JUNE 2017

Krępujący, nieprzyjemny zapach z okolic intymnych? Niepokojąca wydzielina z pochwy – upławy? Ból lub świąd, pieczenie podczas stosunku? To prawdopodobnie objawy grzybicy – infekcji, która nie zniknie sama i nie można jej wyleczyć domowymi sposobami, a korzystanie z takich metod deklaruje 15% Polek. Jak szybko załagodzić objawy i skutecznie pozbyć się problemu? Odpowiadamy na to pytanie wraz z ekspertem programu „Zdrowa ONA” dr n. med. Grzegorzem Południewskim, ginekologiem.

Read more...
 
”Uszyj jasia dla ”Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza.
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
26 MAY 2017

”Uszyj jasia” w Zielonych Arkadach

 

Zielone Arkady organizują radosny maraton szycia w ramach charytatywnej akcji "Uszyj jasia". Przez cały dzień dostępne będą stanowiska z maszynami do szycia i kilometry kolorowych tkanin. „Zapraszamy tych, którzy szyć lubią i potrafią, jak i tych, którzy nigdy tego wcześniej nie robili. W pięć minut każdy nauczy się szyć poszewki.” – zachęcają organizatorzy. Uszyte jasie zostaną przekazane oddziałom pediatrycznym Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Akcja pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszcz odbędzie się w dniu 27 maja w godz. 11.00 – 19.00.

Read more...
 
Zdrowe oczy, dobry wzrok: okulista, optometrysta, optyk … czyli kto najlepiej zdiagnozuje wzrok i właściwie dobierze okulary.
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
25 JANUARY 2017

Zakłady optyczne kuszą błyskawicznymi ofertami na „okulary w godzinę”, a sklepy internetowe prześcigają się w ofertach na gotowe okulary – nierzadko po bardzo atrakcyjnych cenach. Coraz częściej niestety okulary niewiadomego pochodzenia dostępne są w sklepach, marketach czy drogeriach. Czy możliwe jest jednak właściwie dobranie okularów… „na oko”?

Read more...
 
«StartPrevDalejEnd»

Page 1 of 18
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości