Home Artykuły Medycyna Rodzinna

Katalog


Reklama
Medycyna Rodzinna
Pierwszy raz, pierwsza antykoncepcja – jak pomóc nastolatce wybrać najlepszą metodę antykoncepcyjną?
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
22 JULY 2015

Relacja między matką a córką kształtowana jest przez całe życie i zależy od wielu czynników. Najmocniej wzmacniają ją szczere rozmowy i sytuacje, w których obie strony mogą czerpać

ze swojego doświadczenia. Jednym z takich pierwszych testów zaufania dla obu stron może być okazanie młodej kobiecie wsparcia przy rozpoczęciu przez nią aktywności seksualnej, a co

za tym idzie, doborze odpowiedniej antykoncepcji.

Read more...
 
Bydgoska służba zdrowia uczy się o HIV
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
23 JUNE 2014

Rusza program edukacyjny skierowany do pracowników ZOZ-ów, którzy często mają pierwszy kontakt z osobami żyjącymi z HIV.

Bydgoszcz, 18 czerwca 2014 r. – Celem przeznaczonego dla pracowników ZOZ-ów szkolenia, które odbędzie się 26 czerwca w bydgoskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w budynku D (sala szkoleniowa na II piętrze), jest poprawa jakości opieki zdrowotnej dla osób zakażonych lub testujących się w kierunku zakażenia wirusem. To już drugie takie warsztaty zorganizowane w czerwcu na terenie kujawsko-pomorskiego.

Read more...
 
Tworzymy Bank Mleka Kobiecego PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email
17 JULY 2012

W Kujawsko-Pomorskiem ruszy w styczniu trzeci w kraju i pierwszy o tak szerokim zakresie działania Bank Mleka Kobiecego. Celem instytucji, którą organizuje marszałkowski Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu przy wsparciu samorządu województwa, jest zapewnienie tego najzdrowszego w pierwszym etapie życia pokarmu wszystkim urodzonym przedwcześnie i chorym noworodkom.

Read more...
 
W Bydgoszczy mamy najlepszych ratowników PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email
12 JUNE 2012

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego zwyciężyli w finale XX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W nagrodę będą reprezentować Polskę na Międzynarodowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Czerwonego Krzyża w Irlandii.

Read more...
 
Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna kadencję PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email
Wpisany przez Jacek Piotrowski   
06 OCTOBER 2011

Pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych III kadencji odbyło się dzisiaj (6 października) w Urzędzie Marszałkowskim. W trakcie spotkania członkowie rady odebrali nominacje z rąk marszałka Piotra Całbeckiego.

Read more...
 
Dieta dzieci pod lupą. PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email
Wpisany przez Biuro Prasowe NUTRICIA Polska   
05 OCTOBER 2011

Warszawa, 5 października 2011 r. – Eksperci pracujący pod kierunkiem prof. Haliny Weker oraz Fundacja NUTRICIA przedstawili wyniki badania sposobu żywienia dzieci w wieku od 13 do 36 miesięcy. Wynika z nich, że 54,5% badanych dzieci ma nieprawidłowy wskaźnik masy ciała (BMI), a wartość odżywcza i energetyczna spożywanych przez dzieci posiłków odbiega od zaleceń żywieniowych. Eksperci przestrzegają – nieprawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych Polaków zwiększają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, których koszty będzie ponosiło całe społeczeństwo.

Read more...
 
Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email
Wpisany przez Natalia Jendrzejewska   
30 SEPTEMBER 2011

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji obchodzony jest w tym roku w dniach: 03-09. października

Read more...
 
Placówka Caritas w Chełmży PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email
Wpisany przez Izabela Wodzińska-Jaworska   
30 SEPTEMBER 2011

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył 29 września w uroczystym otwarciu ośrodka wsparcia Caritas Diecezji Toruńskiej w Chełmży w powiecie toruńskim. Obiekt ośrodka powstał dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Read more...
 
Pielęgniarki na odległość pilnie potrzebne PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email
Wpisany przez Aleksander Kutnik   
08 JUNE 2011

Zapewnienie odpowiedniej opieki w domu jest coraz częstszym problemem polskich rodzin. Ma to związek przede wszystkim z cięciami, jakie przewidział w najbliższym czasie NFZ. Już teraz na jedną polską pielęgniarkę przypada średnio 2750 pacjentów, co powoduje, że nie mogą one odwiedzić większości chorych w ich mieszkaniach. Dlatego część obowiązków zmuszeni jesteśmy przyjąć na siebie. Jak to zrobić, jeśli z reguły jesteśmy przedpołudniem w pracy, a musimy zadbać o osobę starszą lub wymagająca opieki? Skorzystać z nowoczesnych urządzeń, dzięki którym zapewnimy komfort bliskich nam osobom chorym, niepełnosprawnym oraz seniorom.

Read more...
 
Tydzień Darmowych Konsultacji Medycyny Estetycznej w Bydgoszczy PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email
Wpisany przez Sigma International   
23 MARCH 2010

W dniach 26 – 30 kwietnia 2010 r. mieszkańcy 22 miast w Polsce, w tym Bydgoszczy, będą mogli wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach lekarskich z zakresu modelowania ciała i odbudowy struktury skóry przy użyciu stabilizowanego kwasu hialuronowego. Konsultacje organizowane są w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Świadome Piękno”, której celem jest zwrócenie uwagi pacjentów i lekarzy, na jakość i bezpieczeństwo zabiegów medycyny estetycznej. Organizatorem akcji jest szwedzka firma biotechnologiczna Q-MED.

Read more...
 
«StartPrevDalejEnd»

Page 1 of 3
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości