Home Artykuły

Katalog


Archiwum artykułów
Rusza II edycja Kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa ?Kiedy 1+1=3?
Wpisany przez Magdalena Bober   
10 MARCH 2009

W celu szerzenia edukacji w zakresie odpowiedzialnych zachowań seksualnych organizatorzy ubiegłorocznej Kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa ?Kiedy 1+1=3? zadecydowali o jej kontynuacji w 2009 r. Na potrzeby kampanii zostanie przeprowadzone badanie dotyczące sytuacji młodocianych ojców, a także powstanie dedykowana kampanii strona internetowa. Akcje edukacyjne tradycyjnie odbędą się w 5 miastach Polski podczas tzw. Miesiąca Świadomego Rodzicielstwa.

 

Czytaj więcej
 
Seniorzy z Kujaw i Pomorza chcą ćwiczyć
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego , Beata Krzemińska,   
09 MARCH 2009
Prawie 1,4 tysiąca osób starszych z województwa kujawsko-pomorskiego weźmie udział w tegorocznej edycji Regionalnego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów. Przygotowaliśmy dla nich serie badań, spotkań szkoleniowych i ćwiczeń. To jeden z 7 programów zdrowotnych realizowanych i finansowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Czytaj więcej
 
Zbigniew Religa nie żyje
Wpisany przez Administrator   
08 MARCH 2009
Profesor Zbigniew Religa nie żyje. Miał 71 lat - poinformowało TVP Info.
Profesor Religa był uznanym kardiochirurgiem. Dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu serca. W latach 2005 - 2007 był ministrem zdrowia.

Od dwóch lat walczył z nowotworem, o czym zdecydował się poinformować opinię publiczną.
 
Schudnij na wiosnę
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Ewa Marczyk-Chłopecka   
05 MARCH 2009

65% Polaków uważa, że ludzie otyli wyglądają nieestetycznie oraz że otyłość utrudnia osiągnięcie sukcesu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym ? wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu na rzecz zmiany złych nawyków polskiego społeczeństwa ?Zentiva ? zmieniamy przyzwyczajenia? 1.

 

Czytaj więcej
 
Sprawdź, czy masz zdrowe nerki
Wpisany przez Bożena Sobiech specjalista ds. PR   
05 MARCH 2009

Są nam niezbędne do życia. Każdego dnia filtrują i oczyszczają niemal 200 litrów krwi. Usuwają produkty przemiany materii i toksyny oraz nadmiar wody. Produkują hormony regulujące ciśnienie tętnicze, wytwarzanie krwinek czerwonych i odporność kości na złamania. Nerki ? jeden z kluczowych organów w ludzkim organizmie. Niestety ? również jeden z tych, które są najczęściej narażone na choroby.

Czytaj więcej
 
Polacy nie chodzą do lekarza,
Wpisany przez Ewa Marczyk-Chłopecka   
02 MARCH 2009
Informacja prasowa

38% Polaków nie chodzi do lekarza, kiedy odczuwa pierwsze dolegliwości zdrowotne ? wynika z badania opinii publicznej opracowanego w ramach programu na rzecz zmiany złych nawyków polskiego społeczeństwa ?Zentiva
? zmieniamy przyzwyczajenia?
1.

Czytaj więcej
 
Miliony dla lecznic ze Świecia i Chełmna
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   
02 MARCH 2009

Nowy Szpital ze Świecia i Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej z Chełmna to dwa kolejne ośrodki medyczne, które otrzymają pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Placówki otrzymają łącznie ponad 8,6 mln zł, za które zakupią sprzęt medyczny i przeprowadzą prace budowlane poprawiające standard świadczonych usług medycznych.

Czytaj więcej
 
Opieka paliatywna ? granty przyznane
Wpisany przez Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego   
02 MARCH 2009
Rozstrzygnięto drugą edycję konkursu ofert ?Opieka paliatywna?. Granty przyznano organizacjom pozarządowym i innym instytucjom prowadzącym działalność pożytku publicznego na przedsięwzięcia związane z opieką paliatywną. Urząd Marszałkowski na pomoc chorym przeznaczył 300 tysięcy złotych.
Czytaj więcej
 
Nieodpowiedzialne stosowanie leków może szkodzić zdrowiu
Wpisany przez Ewa Marczyk-Chłopecka   
26 FEBRUARY 2009
31% Polaków nie zdaje sobie sprawy z ryzyka, lub bagatelizuje konsekwencje jakie niesie ze sobą długotrwałe, niekontrolowane przyjmowanie leków, wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu ?Zentiva ? zmieniamy przyzwyczajenia?.
Czytaj więcej
 
Nowa lista leków refundowanych (zobacz listę)
Ocena użytkowników: / 96
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
26 FEBRUARY 2009

Od dziś obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Zniknęło z niej prawie 150 środków, ale z tego aż 137 to tzw. leki duchy, które nie są już produkowane.

Czytaj więcej
 
Ból
Wpisany przez Administrator   
26 FEBRUARY 2009

Ból (łac. - dolor, gr. - algos, odyne) - wg Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu subiektywne przykre i negatywne wrażenie zmysłowe i emocjonalne powstające pod wpływem bodźców uszkadzających tkankę (tzw. nocyceptywnych) lub zagrażających ich uszkodzeniem. Należy podkreślić, że ból jest odczuciem subiektywnym, dlatego jest nim wszystko to, co chory w ten sposób nazywa, bez względu na obiektywne objawy z nim związane. Receptorami bólowymi są nocyceptory.

Czytaj więcej
 
«StartPrevDalejEnd»

Page 34 of 34
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości