Home Strona Główna

Katalog


Miliony dla lecznic ze Świecia i Chełmna
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   
02 MARCH 2009

Nowy Szpital ze Świecia i Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej z Chełmna to dwa kolejne ośrodki medyczne, które otrzymają pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Placówki otrzymają łącznie ponad 8,6 mln zł, za które zakupią sprzęt medyczny i przeprowadzą prace budowlane poprawiające standard świadczonych usług medycznych.

Czytaj więcej
 
Opieka paliatywna ? granty przyznane
Wpisany przez Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego   
02 MARCH 2009
Rozstrzygnięto drugą edycję konkursu ofert ?Opieka paliatywna?. Granty przyznano organizacjom pozarządowym i innym instytucjom prowadzącym działalność pożytku publicznego na przedsięwzięcia związane z opieką paliatywną. Urząd Marszałkowski na pomoc chorym przeznaczył 300 tysięcy złotych.
Czytaj więcej
 
Nieodpowiedzialne stosowanie leków może szkodzić zdrowiu
Wpisany przez Ewa Marczyk-Chłopecka   
26 FEBRUARY 2009
31% Polaków nie zdaje sobie sprawy z ryzyka, lub bagatelizuje konsekwencje jakie niesie ze sobą długotrwałe, niekontrolowane przyjmowanie leków, wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu ?Zentiva ? zmieniamy przyzwyczajenia?.
Czytaj więcej
 
Nowa lista leków refundowanych (zobacz listę)
Ocena użytkowników: / 96
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
26 FEBRUARY 2009

Od dziś obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Zniknęło z niej prawie 150 środków, ale z tego aż 137 to tzw. leki duchy, które nie są już produkowane.

Czytaj więcej
 
Ból
Wpisany przez Administrator   
26 FEBRUARY 2009

Ból (łac. - dolor, gr. - algos, odyne) - wg Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu subiektywne przykre i negatywne wrażenie zmysłowe i emocjonalne powstające pod wpływem bodźców uszkadzających tkankę (tzw. nocyceptywnych) lub zagrażających ich uszkodzeniem. Należy podkreślić, że ból jest odczuciem subiektywnym, dlatego jest nim wszystko to, co chory w ten sposób nazywa, bez względu na obiektywne objawy z nim związane. Receptorami bólowymi są nocyceptory.

Czytaj więcej
 
«StartPrevDalejEnd»

Page 53 of 53
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości