Home Artykuły Szpitale

Katalog


Szpitale
Budowa PARIS finiszuje PDF Print Email
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   
19 JUNE 2012

Zakład Rehabilitacji bydgoskiego Centrum Onkologii przeniósł się już do nowych przestronnych pomieszczeń w budowanym kosztem 40 milionów złotych Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. W ten sposób zakończył się pierwszy etap inwestycji, otwarcie całego kompleksu PARIS za rok. Przedsięwzięcie jest w całości finansowane przez samorząd województwa w ramach medycznego pakietu stulecia.

Read more....
 
Wsparcie na pomoc dla przewlekle chorych PDF Print Email
Wpisany przez Beata Krzemińska   
04 APRIL 2012

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos” z Bydgoszczy,  Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Przewlekle Chorym „Chronica” z Torunia oraz Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Aditus” z Włocławka, są wśród beneficjentów przyznanego przez Urząd Marszałkowski wsparcia na realizację działań związanych z pomocą dla osób przewlekle chorych i wymagających stałej opieki.

Read more....
 
Rozbudowa Ośrodka Braille’a PDF Print Email
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   
19 JANUARY 2012

Trwa rozbudowa i modernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Dobiega już końca budowa nowego skrzydła budynku warsztatów szkolnych. Dwa inne projekty inwestycyjne na terenie ośrodka, to zakończona w październiku termomodernizacja placówki oraz planowana budowa sali gimnastycznej.

Read more....
 
Toruński Szpital Zespolony przyjazny dzieciom PDF Print Email
02 JANUARY 2012

Toruński Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera otrzymał przyznawany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku. Dołączył w ten sposób do grona dobrych placówek medycznych w całym świecie, które propagują i wspierają karmienie piersią.

Read more....
 
Rosną mury Szpitala Dziecięcego PDF Print Email
Wpisany przez Izabela Wodzińska-Jaworska   
10 AUGUST 2011

W dużym tempie prowadzone są prace na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Wznoszone obecnie skrzydło gmachu głównego, które do końca tego roku powinno być już w stanie surowym zamkniętym, zostanie oddane do użytku w lipcu przyszłego roku.

Read more....
 
WKDS o szpitalu PDF Print Email
Wpisany przez Wojewoda Ewa Mes   
20 JUNE 2011

Sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu, związana z akcją protestacyjną pielęgniarek była tematem dzisiejszego spotkania Prezydium Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Posiedzeniu przewodniczyła Wojewoda Ewa Mes.

Read more....
 
Nowoczesna diagnostyka w Centrum Onkologii Email
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   
06 APRIL 2011

Kolejna inwestycja w bydgoskim Centrum Onkologii dobiegła końca. W szpitalu zmodernizowano zakład diagnostyki laboratoryjnej. Jego remont i umeblowanie sfinansowała  spółka samorządu województwa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne. Otwarcie odnowionego zakładu odbędzie się 7 kwietnia. W uroczystości weźmie udział wicemarszałek Edward Hartwich.

Read more....
 
Rusza budowa Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy PDF Print Email
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   
05 APRIL 2011

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy zostanie wzniesiony praktycznie od podstaw. Dzisiaj (5 kwietnia) symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęła się budowa nowego gmachu lecznicy. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm z warszawskim  Budimexem na czele. Partnerami są trzy bydgoskie spółki: Budopol,  Ebud-Przemysłówka i Lech.

Read more....
 
Wkrótce ruszy budowa PARiS PDF Print Email
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   
30 MARCH 2011

Prowadząca inwestycje naszego medycznego pakietu stulecia spółka samorządu województwa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne wybrała już firmę, która zbuduje Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu w bydgoskim Centrum Onkologii. Najkorzystniejsza okazała się oferta Budimexu, polskiego potentata budowlanego.

Read more....
 
Wiadomo kto zbuduje Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy PDF Print Email
Wpisany przez Beata Krzemińska   
28 FEBRUARY 2011

Gmach bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego zostanie wzniesiony praktycznie od podstaw. Ta inwestycja, największa spośród zaplanowanych w ramach dwuletniego wojewódzkiego programu dużych inwestycji medycznych, już się rozpoczęła. W  piątek, 25 lutego,  zakończono postępowanie przetargowe i wyłoniono wykonawcę budowy. Wygrała oferta konsorcjum wykonawców. Liderem jest warszawski  BUDIMEX SA, a partnerami trzy bydgoskie firmy: Budopol SA,  EBUD-Przemysłówka sp. i LECH sp. z o.o.

Read more....
 
Szpital dla dzieci od podstaw PDF Print Email
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego , Beata Krzemińska,   
08 NOVEMBER 2010

Gmach bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego zostanie wzniesiony praktycznie od podstaw. Ta inwestycja, największa spośród zaplanowanych w ramach dwuletniego wojewódzkiego programu dużych inwestycji medycznych, już się rozpoczęła. Najmłodsi pacjenci będą dochodzić do zdrowia w nowoczesnej, znakomicie wyposażonej placówce, posiadającej najnowocześniejszą aparaturę medyczną, a ponadto basen i ogród na dachu budynku. Koszt przedsięwzięcia to ponad 155 milionów złotych.

Read more....
 
Inwestycyjny pakiet stulecia PDF Print Email
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   
03 NOVEMBER 2010

Europejski Bank Inwestycyjny pomoże w modernizacji najważniejszych specjalistycznych szpitali w Kujawsko-Pomorskiem. Negocjowany od roku długoterminowy kredyt pomocowy dla naszego województwa jest faktem. Dziś (3 listopada) przedstawiciele banku i samorządu województwa podpisują stosowne umowy.

Read more....
 
Szpital z nowym sprzętem PDF Print Email
Wpisany przez wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski   
26 OCTOBER 2010

Szpital Uniwersytecki Nr 2 im. dra J. Biziela w Bydgoszczy wzbogacił się o nowoczesny sprzęt medyczny – system nawigacji neurochirurgicznej, nowoczesne aparaty KTG, USG, cytometr przepływowy. To wszystko możliwe było dzięki zakończeniu projektu realizowanego w ramach RPO. 25 października w spotkaniu i konferencji prasowej wziął udział wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski. W szpitalu odbyła się także uroczystość wręczenia przez wojewodę odznaczeń i medali państwowych zasłużonym pracownikom Szpitala, którzy nie mogli uczestniczyć 2 lipca w gali z okazji 30-lecia “Biziela”.

Read more....
 
Złota ,,Perła Eskulapa’’ dla Szpitala Miejskiego PDF Print Email
25 OCTOBER 2010

Bydgoski Szpital Miejski został uhonorowany złotą „Perłą Eskulapa”. Nagroda jest uhonorowaniem ogromnego wkładu oraz starań wszystkich pracowników i kadry zarządzającej na rzecz rozwoju służby zdrowia.

Read more....
 
«StartPrevDalejEnd»

Page 1 of 2
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości